Wybierz model samochodu marki Renault Trucks

Sprawdź ofertę na części do Renault Trucks

Renault Trucks to francuska firma zajmująca się produkcją samochodów ciężarowych oraz użytkowych. Pierwsza ciężarówka w historii firmy została stworzona w 1906 roku, lecz pierwszą seryjną produkcję podjęto w tracie I Wojny Światowej, gdy zakłady w Berliet były w stanie produkować nawet do 40 ciężarówek dziennie. 

W 1923 Renault Trucks zaprezentowało pierwszy ciągnik drogowy. Pięć lat później w ciężarówce Renault po raz pierwszy zastosowano silnik diesla. Kolejne lata przynosiły reorganizacje firmy, które miały na celu zoptymalizowanie produkcji i wprowadzanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań na rynek. Trwało to aż do 1975 roku, gdy w wyniku połączenia dwóch firm – Berliet i Saviem powstał jedyny we Francji producent aut ciężarowych, docelowo przekształcony w Renault VĂ©hicules Industriels, czyli dział ciężarówek grupy Renault. W 2002 roku firma została przeorganizowana, a jej nazwę zmieniono na Renault Trucks. 

Potrzebujesz części do pojazdów ciężarowych Renault Trucks? Skorzystaj z oferty iParts.pl. Wybierz z powyższej listy model i wersję silnikową interesującego Cię modelu, a następnie wybieraj z bogatej listy podzespołów dedykowanych do Twojego pojazdu.

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety