Wybierz typ samochodu marki Kia JOICE (od 2000.02)

Samochody Kia

Kia Motors jest jednym z najstarszych koreańskich przedsiębiorstw motoryzacyjnych, a zarazem najmłodszym względem innych firm branży motoryzacyjnej. W swojej produkcji posiada głównie samochody osobowe i niewielkie dostawcze. 

Początek działalności koreańskiej firmy plasuje się na rok 1944, jednak nie była to branża motoryzacyjna, a rowerowa. Firma produkowała części rowerowe oraz rowery pod nazwą Kyungsung Precision Industry. Marka działała bardzo prężnie z wielkim powodzeniem, jednak nazwa nie była zbyt wpadająca w ucho i trudna do zapamiętania, dlatego w roku 1952 zarząd postanowił zmienić ją na KIA Industry Corp. Pierwszy człon firmy czyli "KI" oznacza w języku koreańskim "powstać/wychodzić" a druga część, czyli, "A" oznacza Azję. Łącząc obydwa człony, powstaje pełna nazwa "Wyjść z Azji". 

Z racji tej, iż rynek motoryzacyjny jest w ciągłym biegu i wymaga wprowadzania nowych rozwiązań, w 1961 KIA powiększa swój asortyment o motocykle i trójkołowce dostawcze. Firma do swoich motocykli montowała autorskie silniki KIA, które cechowały bardzo dobre osiągi i niezawodność. Niedługo po tym zdarzeniu, bo w roku 1974, następuje kolejna rewolucja w firmie. Do masowej produkcji wchodzi pierwszy pojazd czterokołowy KIA Brisa S100, powstający na licencji Mazdy. Firma z dobrodziejstw swojego kompana w branży motoryzacyjnej, korzystała jeszcze przez kilka dobrych lat, tworząc samochody takie jak KIA Pride, Sephia, Avella czy Clarus

Dzięki sukcesowi, jaki marka odnosiła na koreańskim rynku, była w stanie wykupić kilka akcji azjatyckich firm motoryzacyjnych. Została również udziałowcem, między innymi Asia Motors tworząc model Asia Rocsta. Kolejne lata Kii były bardzo burzliwe – markę wykupywały między innymi takie firmy jak Mazda czy Ford. W 1990 roku nastąpiła również zmiana nazwy przedsiębiorstwa, która od tego momentu widniała jako Kia Motors, pozostając w tej formie do dziś. 

W roku 1990 Kia została przejęta w 25% przez Hyundaia i połączyła się z nim w ramach koncernu Hyundai Motor. Dzięki temu połączeniu następuje bardzo mocny rozwój, który owocuje ekspansją na rynek Europejski oraz Amerykański, przynosząc tym samym wielki wzrost sprzedaży. W 1993 roku produkcja przekroczyła magiczną liczbę 3.000.000 sztuk, a trzynaście lat później 5 milionów sztuk. Dziś Kia jest największym koreańskim eksporterem samochodów i części samochodowych Kia. Marka jest bardzo znana na całym świecie, a w Polsce swoją flotę posiada nawet w Policji.

Oryginalne auto części Kia dostępne w sklepie internetowym iParts.pl to najniższe rynkowe ceny oraz szybki termin dostawy. Części Kia od iParts.pl są dostępne do każdego modelu tej marki i zostały objęte gwarancją jakości producenta.

Poszukujesz sprawdzonych części do swojej Kia? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twoje samochód był uszkodzony - zamów w iParts.pl nowe części do Kia w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

Popularne modele:

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
2.0 G4CP benzyna 2000.02 - 1997 102 139
2.0 G4CP benzyna 2001.09 - 1997 88 120