Pełen asortyment części do aut Holden

Holden to australijska marka samochodów wchodzących w skład koncernu General Motors. Obecnie jest to jedno z najstarszych koncernów motoryzacyjnych, gdyż zostało ono założone w 1856 roku. Mimo to, pierwsze kroki w motoryzacji postawili dopiero w 1913 roku, gdy rozpoczęto wewnątrz koncernu produkcję bocznych wózków do motocykli. Rok później zaczęto tworzyć nadwozia do samochodów, ale pierwszy, oficjalny pojazd zaprezentowano dopiero w 1948 roku – był to Holden (FX) 48-215, który sprzedawany był jako sedan oraz pick-up. W 1957 roku zaprezentowano pierwszy samochód marki Holden w nadwoziu kombi. W 1969 roku Holden zaprezentował pierwszy silnik V8, który trafił do modelu Commodore – jednego z najchętniej kupowanych aut w tamtych czasach w Australii. 

Wraz z końcem lat 90. XX wieku Holden miał sporą przewagę rynkową nad swoim głównym konkurentem – Fordem, co w dużej mierze ułatwiało dalsze działania rynkowe. Niestety, nie do końca przemyślane decyzje zarządu Holdena sprawiły, że w 2017 roku marka całkowicie przestanie istnieć. Poinformował o tym Mike Devereux, pod koniec 2013 roku. Do końca 2017 roku mają zostać wszystkie fabryki Holdena, a w dużej mierze powiązane jest to ze spadającą sprzedażą oraz coraz mniejszą wartością marki. Całkiem prawdopodobne jest, że większość istniejącej gamy modelowej Holdena przejęta zostanie przez koncern Chevrolet. 

Potrzebujesz części do Holdena? Skorzystaj z oferty iParts.pl. Zapytaj o części i złóż zamówienie kontaktując się z naszym konsultantem:

Zamów części Holden