Oferta części do samochodów marki GEO

Geo to nieistniejąca już marka samochodów osobowych, należąca do koncernu General Motors. Działalność marki Geo zamknęła się w latach 1989 – 1997. Głównym zamysłem samochodów Geo było stworzenie konkurencji dla małych samochodów importowanych na rynek amerykański. W latach produkcji pod marką Geo na rynku pojawiło się 5 samochodów, kolejno nazwanych jako Geo Metro (zaprezentowany w 1989 roku), Geo Prizm (1993 r.), Geo Spectrum (1989 r.), Geo Storm GSi (1991 r.) oraz Geo Tracker (1989 r.). 

Najdłużej produkowanym samochodem koncernu było Geo Metro, które zaprezentowane zostało w 1989 roku, a tworzone było nieprzerwanie aż do 2001 roku. Samochód ten stworzony został w oparciu o Suzuki Swift, czego dowodem jest kształt samochodu oraz poszczególnych elementów charakterystycznych, np. przednich reflektorów. Z kolei Geo Prizm, które stanowiło kompaktowy, czterodrzwiowy sedan tworzone było w oparciu o platformę Toyoty E90. Geo Storm było jedynym sportowym modelem oferowanym w historii marki. Samochód ten w najmocniejszej konfiguracji, czyli 1992 GSi był w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 7,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosiła 201 km/h. W 1998 roku prawa do marki zostały przejęte przez Chevroleta, a w związku z małym zainteresowaniem samochodami Geo w 2004 roku ostatecznie zaprzestano produkcji tych samochodów. 

Potrzebujesz części do Geo? Znajdziesz je w ofercie iParts.pl! Zapytaj o części i złóż zamówienie kontaktując się z naszym konsultantem:

Zamów części GEO