Zestaw akcesoriów samochodowych na zimę, cz. 1 – wyposażenie kabiny. W jaki sposób możecie sobie umilić każdą zimową podróż?

Data:

Jesień w pełni, a więc czas zacząć kompletowanie zestawu akcesoriów samochodowych pozwalających bezproblemowo przetrwać kolejną zimę. Część z nich jest oczywista, o części wielu z Was zapewne nawet nie pomyślało. Co warto mieć w takim zimowym zestawie?

Jednym z elementów przygotowań do sezonu zimowego jest kompletowanie zestawu akcesoriów samochodowych, które każdemu kierowcy potrafią w znaczący sposób ułatwić przetrwanie kolejnej zimy. Kompletując taki zestaw, warto przez chwilę zastanowić się nad tym, co powinno wchodzić w jego skład. Pamiętajcie, że brak któregokolwiek z tych akcesoriów najdotkliwiej odczujecie w momencie, w którym trudno będzie myśleć o jego szybkim zakupie. A przecież wystarczyło wykazać się odrobiną zapobiegliwości i zamówić wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem. A co takiego powinniście zamówić? Co powinno wchodzić w skład tego zimowego zestawu, a co z całą pewnością może Wam ułatwić dotrwanie do kolejnej wiosny?

Samochodowe pochłaniacze wilgoci, czyli prosty sposób na wiecznie zaparowane szyby

Pochłaniacz wilgoci PINGI.

Zacznijmy dość nietypowo, bo od środka – od wnętrza kabiny. Przygotowania do zimy w tym obszarze rzadko obejmują coś więcej, niż wymianę dywaników welurowych na gumowe. Czasem dodatkowo kierowcy wykonują jeszcze przegląd klimatyzacji. Co ciekawe, tak dywaniki gumowe, jak i klimatyzacja wiążą się bezpośrednio z gadżetem, który wybrałam na początek, czyli z pochłaniaczem wilgoci. W jaki sposób się wiążą? Tak wymiana dywaników, jak i sprawna klimatyzacja pomagają walczyć właśnie z wilgocią, która zimą jest sporym utrapieniem dla każdego kierowcy.

Pochłaniacze wilgoci to prosty i naprawdę tani sposób na redukcję wilgotności powietrza w kabinie samochodu. A że ta wilgoć będzie w kabinie ciągle obecna, to więcej niż pewne. Nanosimy ją na butach i ubraniach, nieustannie wydychamy podczas jazdy, a do tego wpuszczamy wilgotne powietrze przy każdym otwarciu drzwi lub okien. Nic dziwnego, że zimą w samochodzie ciągle parują nam szyby, a powietrze bardzo szybko robi się mocno nieświeże. W takich warunkach w szybkim tempie rozwijają się grzyby i bakterie gromadzące się nie tylko w układzie klimatyzacji, ale i w tapicerce. Problemowi temu jest w stanie zaradzić jeden wymieniany od czasu do czasu pochłaniacz wilgoci, np.:

W komplecie z gumowymi dywanikami i sprawną klimatyzacją, pochłaniacz wilgoci skutecznie zapobiega efektom związanym z wysoką wilgotnością powietrza. Zakup takiego niewielkiego gadżetu to niewielki koszt, a zysk z jego posiadania czerpać będziecie przez całą zimę, a nawet dłużej.

Odświeżacze powietrza i zawieszki zapachowe do samochodu. Dlaczego warto mieć je w swoim aucie właśnie zimą?

Odświeżacz powietrza w atomizerze K2 Deocar Blue Ocean, 250 ml.

Skoro już jesteśmy w kabinie samochodowej i poruszyliśmy temat jakości znajdującego się w niej powietrza, koniecznie należy wspomnieć o akcesoriach, które mają spory wpływ na to, jak przyjemnie będzie nam się w samochodzie oddychało. Chodzi tu o typowo samochodowe odświeżacze powietrza oraz wszelkiego rodzaju zawieszki zapachowe. Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie właśnie na zimę? To proste. Czy istnieje jakakolwiek inna pora roku, podczas której równie niechętnie otwieramy okna, o drzwiach już nawet nie wspominając? Zimą staramy się przede wszystkim utrzymać przyjemną temperaturę w kabinie samochodu, mniejszą wagę przykładając do jakości powietrza, w tym i do jego walorów zapachowych. A te, nawet jeśli powietrze będzie czyste i wolne od wilgoci (w końcu po coś nam ten pochłaniacz wilgoci był potrzebny), mogą nie być najlepsze. Prostym i naprawdę tanim sposobem na poradzenie sobie z tym problemem są:

Zapach K2 Woody Łapa (drewniana zawieszka, wanilia).

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny akcesoriów samochodowych w naszej ofercie!

Kompletując zestaw nieoczywistych akcesoriów samochodowych na zimę, powinniście się zaopatrzyć zarówno w odświeżacz powietrza, jak i w komplet zawieszek (jedna zawieszka zapewnia co najmniej 30 dni przyjemnego zapachu o odpowiedniej intensywności), i używać powinniście ich zamiennie, w zależności od potrzeb. Zawieszki bowiem działają bez przerwy, ale przez to nie są równie mocne, jak używane jedynie okazjonalnie odświeżacze.


Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.