Top 10 nieoczywistych gadżetów do samochodu. Sprawdźcie, w jaki sposób łatwo poprawić komfort podróżowania

Data:

Kierowcy zwykle dzielą wszelkie akcesoria samochodowe na dwie kategorie – na te, które muszą mieć oraz na te, które mieć po prostu chcą. W tym artykule przedstawimy Wam 10 nieoczywistych produktów, które trudno jest uznać za niezbędne, za to to bez wątpienia poprawiają one znacząco komfort podróżowania samochodem. Oto nasz TOP 10 akcesoriów samochodowych dla osób, które cenią sobie porządek i wygodę.

 1. Poduszki samochodowe

  Poduszki samochodowe – zwykle w kształcie klasycznego rogalika, ale nie tylko – to proste, tanie oraz niezwykle użyteczne akcesoria samochodowe. Z reguły z takiej poduszki korzystają pasażerowie podczas dłuższych podróży, jednak czasem przydaje się również zmęczonemu kierowcy; zwłaszcza na postoju. Poduszka samochodowa to drobiazg, który znacząco poprawi komfort podróży dla Was i Waszych bliskich. Jej zakup to naprawdę dobry pomysł.

 2. Pokrowce i maty dla zwierząt

  Coraz częściej w podróż samochodem zabieramy swoje ukochane czworonogi. Aby jednak mogły one podróżować bezpiecznie i przy zachowaniu podstawowych zasad higieny, niezbędne są specjalne pokrowce i maty dal zwierząt. Ich rozłożenie i złożenie trwa jedną chwilę, a oszczędzi Wam to naprawdę sporo czasu na sprzątanie oraz odkurzanie foteli z sierści i nie tylko.

 3. Zapachy samochodowe

  Kolejny drobiazg, który znacząco poprawia komfort jazdy. Problem nieprzyjemnego zapachu, jaki może się dostać do kabiny samochodu, nie zawsze da się rozwiązać otwarciem okna czy uruchomieniem wentylacji. Poza tym zapach samochodowy ma nie tylko usuwać te nieprzyjemne zapachy, ale również odświeżać wnętrze auta i dbać o panującą w nim atmosferę. Pamiętajcie! Nieprzyjemne lub zbyt intensywne zapachy mogą przytępiać zmysły i obniżać Waszą koncentrację w czasie jazdy!

 4. Wieszaki samochodowe

  Wieszaki samochodowe sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Latem doskonale sprawdzają się m. in. do wieszania na nich marynarek – dzięki temu nie gniotą się i nie zbierają drobnych kudełków z tylnej kanapy, a zimą można na nie odwiesić grube puchowe kurtki i tym samym oszczędzić sobie przegrzewania się w aucie z włączonym ogrzewaniem.

 5. Pokrowiec przeciwsłoneczny

  Skoro mowa już była o lecie i wysokich temperaturach, oto coś, co naprawdę warto jest mieć wówczas przy sobie. Pokrowiec przeciwsłoneczny osłaniający szyby samochodu to jakże prosty sposób na ochronę przed palącymi promieniami słońca – promieniami, które potrafią w ciągu godziny zamienić wnętrze każdego samochodu w piekarnik. A ponieważ nie zawsze będziecie mieć możliwość zaparkowania w cieniu, warto po prostu wozić w bagażniku zwinięty w niewielką kostkę pokrowiec.

 6. Pochłaniacz wilgoci
  Spodobał Ci się artykuł?

  i sprawdź ceny akcesoriów samochodowych w naszej ofercie!

  Ten niewielki gadżet to z kolei coś, co szczególnie przydaje się właśnie zimą. Dlaczego? Mniej więcej od późnej jesieni do wczesnej wiosny klimat w naszym kraju zapewnia nam wyraźny wzrost wilgotności powietrza. Wilgoć w postaci śniegu, deszczu, mgły dostaje się do samochodu razem z kierowcą i pasażerami, odparowuje, osiada na szybach i wsiąka w tapicerkę. Jednym z lepszych rozwiązań tego problemu są pochłaniacze wilgoci. Te niewielkie saszetki wychwytują wilgoć, poprawiają komfort jazdy i dbają o nasze zdrowie. Naprawdę warto je mieć.

 7. Latarka

  Latarka powinna znaleźć się w każdy samochodzie jako element prywatnego niezbędnika każdego kierowcy. Mała, wydajna, za to niezwykle użyteczna, potrafi wspomóc w każdej okoliczności i nieraz wręcz uratować sytuację. Jeśli nie macie jeszcze w swoim aucie latarki, sprawcie ją sobie jak najprędzej.

 8. Organizery

  Jeśli samochód służy Wam do czegoś więcej, niż dowożenie dzieci do szkoły, dobry organizer powinien znaleźć się na Waszej liście akcesoriów samochodowych, które warto mieć. Szczególnie przyda się on tym, którzy często wyjeżdżają w podróże służbowe lub poruszają się samochodem w celach zawodowych. Dobry organizer to obowiązkowe wyposażenie auta każdego przedstawiciela handlowego.

 9. Lodówka samochodowa

  W krajach takich ja Stany Zjednoczone, lodówka samochodowa zdaje się być obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu, który zakupiony został z zamiarem poruszania się nim nie tylko po mieście, ale do wyjazdów w dłuższe trasy. Zwyczaj ten pomału przenika i do naszego kraju. Coraz więcej kierowców ceni sobie możliwość zapakowania napojów i żywności do małej, poręcznej lodówki samochodowej i korzystania z nich na każdym postoju. O tym, że taka lodówka przydaje się na każdej samochodowej wycieczce, kempingu czy podczas zwykłego wypadu za miasto, nie ma już nawet co wspominać.

 10. Lokalizator GPS

  Na koniec coś, o czym mało kto mógłby pomyśleć, a wielu mogłoby z tego skorzystać. Lokalizator GPS w formie breloczka, zapinany do kluczy samochodowych to prosty sposób na stałą kontrolę lokalizacji Waszego samochodu. Ten drobiazg może okazać się przydatny w bardzo wieli sytuacjach, od próby kradzieży, po pożyczenie auta znajomemu. Za jego pomocą możecie również kontrolować, co robi Wasza pociecha, której zdecydowaliście się w końcu użyczyć samochodu. Mała rzecz, a tyle możliwości!


Komentarze

ok
janickiKamos
,
30.05.2021
Odpowiedz
ciekawy artykuł, ale od siebie mogę dodać że zanim pójdzie się w akcesoria, to warto najpierw zainwestować w solidne podstawy. Olej i świece zapłonowe są mega ważne. U mnie sprawdzają się Brisk Premium EVO - super mocne iskry, silnik super działa.
gadżety samochodowe
Rysiek
,
22.08.2020
Odpowiedz
Pochłaniacz wilgoci to jak dla mnie absolutnie niezbędny gadżet, choć z nieco innego powodu. Zimą szyby w samochodzie lubią parować, a nie zawsze jest też czas na to, by auto kilka minut stało i się nagrzewało. Pochłaniacz wilgoci powinien zaradzić temu problemowi – nawet jeśli nie całkowicie, to znacząco ograniczając ilość wilgoci osadzającej się na szybach.
przydatne gadżety
Jacek
,
29.07.2020
Odpowiedz
Bardzo ciekawy artykuł. Przyznam szczerze, że dużo jeżdżę po kraju, ale większości tych gadżetów nie posiadam. Zapach samochodowy kupuję regularnie, a co do pozostałych to mam latarkę i jeden organizer. Tak naprawdę są to gadżety, które potrzebne są podróżującym rodzinom lub komuś, kto często udaje się na podróże turystyczne ;) Niemniej jednak lodówka samochodowa oraz wieszaki na ubrania mogą przydać się każdemu kierowcy :)
przydatne gadżety
Jacek
,
17.07.2020
Odpowiedz
Bardzo ciekawy artykuł. Przyznam szczerze, że dużo jeżdżę po kraju, ale większości tych gadżetów nie posiadam. Zapach samochodowy kupuję regularnie, a co do pozostałych to mam latarkę i jeden organizer. Tak naprawdę są to gadżety, które potrzebne są raczej podróżującym rodzinom lub komuś kto często udaje się w podróże turystyczne ;) Niemniej jednak lodówka samochodowa oraz wieszaki na ubrania mogą przydać się każdemu kierowcy :)

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.