Tarcze hamulcowe Zimmermann. Typowa niemiecka jakość i solidność zamknięta w każdym modelu

Data:
W kategorii Tarcze hamulcowe

Standardowe tarcze hamulcowe Zimmermann

Firma Otto Zimmermann nie jest ani największym, ani też najpopularniejszym producentem tarcz hamulcowych na świecie, za to zalicza się do jednego z bardziej „ekskluzywnych” wytwórców tego typu części samochodowych. Dlaczego? Ponieważ ogromną wręcz wagę przykłada do jakości, trwałości i niezawodności produkowanych przez siebie tarcz. Dla marki Zimmermann wartości te są na tyle ważne, iż w żaden sposób nie pozwala sobie na utratę kontroli nad jakimkolwiek etapem produkcyjnym i kontroluje ściśle cały proces przebiegający w jej fabryce w Sinsheim, w południowo-zachodnich Niemczech.

Podstawą oferty marki Zimmermann są standardowe tarcze hamulcowe. Tarcze te należy uznać za standardowe w każdym calu, jednak jest to standard niezwykle wysoki – dla większości producentów zwyczajnie nie do osiągnięcia. Zimmernam stworzył serię tarcz klasycznych, niezwykle uniwersalnych i spełniających wymagania wielu samochodowych potentatów. Największymi atutami serii standardowych tarcz hamulcowych są:

  • szeroka oferta, na którą składa się łącznie ponad 1 tys. produktów;
  • potwierdzona, stała jakość części zamiennych o bardzo wysokim standardzie;
  • duża dostępność (marka Zimmermann dba o stałe uzupełnianie stanów magazynowych);
  • wprowadzanie wszystkich ważnych udoskonaleń obecnych w modelach mniej standardowych.

Sportowe tarcze hamulcowe Zimmermann

Jak każdy szanujący się producent tarcz hamulcowych, również firma Zimmermann stworzyła własną serię przeznaczoną do aut sportowych i usportowionych. Seria Zimmermann Sport to tarcze o powierzchni przygotowanej specjalnie z myślą o zwiększonych wymaganiach hamulców sportowych i ich większej efektywności. Tarcze z tej serii wyróżniają się specjalnie wyprofilowanymi rowkami lub nawierceniami, które nie tylko podnoszą ich skuteczność, ale też przyciągają wzrok każdego obserwatora.

Na serię Sport marki Zimmermann składają się dwa typy tarcz hamulcowych:

  1. Tarcze Zimmermann Sport:Z – sportowe tarcze nawiercane doskonale rozpraszające ciepło i utrzymujące wysoką efektywność hamulców.
  2. Tarcze Zimmermann Black:Z – tarcze w specjalny sposób nacinane (widniejący na nich wzór nacięć został opatentowany przez markę Zimmermann jako unikalny i zapewniający szczególną skuteczność hamulców) i pokryte powłoką antykorozyjną Coat Z+.

Oba modele tarcz sportowych zapewniają szybszą niż w przypadku tarcz standardowych reakcję hamulca oraz wyraźnie krótszą drogę hamowania.

https://www.otto-zimmermann.de/site/assets/files/1041/grafik_bremsweg_englisch.460x224-cropx6y22-is.png

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny tarcz hamulcowych Zimmermann w naszej ofercie!

Tarcze hamulcowe Zimmermann FusionZ

Seria FusuionZ od firmy Zimmermann to linia tarcz hamulcowych produkowanych według wzorca wytyczonego przez najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne. Są to tarcze dwuelementowe, sprzężone, nawiercane lub pełne. Tarcze te zaliczane są do segmentu tarcz specjalnych, a ich skuteczność i niezwykłe możliwości zostały potwierdzone podczas licznych badań i testów przeprowadzanych na najbardziej wymagających torach próbnych.

Na serię Zimmermann FusionZ składają się następujące modele:

  1. Tarcze hamulcowe Zimmermann Formula:Z – ultra lekkie i mocne tarcze hamulcowe z licznymi nawierceniami i specjalną budową zmniejszającą masę, wspomagającą rozpraszanie ciepła i równomierne ścieranie klocków.
  2. Tarcze hamulcowe Zimmermann Formula:F – tarcze sprzężone, dwuelementowe pełne, bez nacięć czy nawierceń, pokryte powłoką antykorozyjną Coat Z i posiadające masę zredukowaną o 15% w stosunku do tarcz standardowych.
  3. Tarcze hamulcowe Zimmermann Formula:S – tarcze nawiercane, o mniejszej liczbie otworów niż model Formula:Z, za to niezwykle solidne i również pokryte powłoką antykorozyjną Coat Z.

Wszystkie tarcze z serii FusionZ posiadają standard tarcz pierwszomontażowych (OE), a zastosowane w nich rozwiązania chronione są przez firmę Otto Zimmerman patentami producenckimi.

Jeśli zastanawiacie się, czy opisane wyżej modele tarcz hamulcowych Zimmermann będą pasowały do Waszych samochodów, wejdźcie na stronę naszego sklepu iParts.pl i sprawdźcie sami. W razie dalszych wątpliwości możecie w każdej chwili skontaktować się z jednym z naszych ekspertów.


Komentarze

prof. dr hab. inż.
Janusz Gajowy
,
19.08.2021
Odpowiedz
Gó..olit nie wart swojej ceny. Przereklamowany. Wsadziłem do Poldka i nawet nie ruszył.
Czy warto
Nej
,
12.03.2020
Odpowiedz
Witam przeczytałem własnie artykuł, pooglądałem filmik i dalej mam delikatne wątpliwości co do nich, ale pewnie dlatego, że mało znam tą markę. Możecie coś napisać czy warto? i co sądzicie o ekskluzywności Zimmermann Dziękuję za pomoc Posiadam Hondę Civic X 2019r. poprzednie, oryginalne tarcze nie wytrzymały mojej zabawy na torze ;D
Czy warto
Nej
,
05.03.2020
Odpowiedz
Witam przeczytałem własnie artykuł, pooglądałem filmik i dalej mam delikatne wątpliwości co do nich, ale pewnie dlatego, że mało znam tą markę. Możecie coś napisać czy warto? i co sądzicie o ekskluzywności Zimmermann Dziękuję za pomoc Posiadam Hondę Civic X 2019r. poprzednie, oryginalne tarcze nie wytrzymały mojej zabawy na torze ;D

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.