Tarcze hamulcowe Brembo. Zobacz, w jaki sposób ilość wyprodukowanych sztuk przekłada się na ich jakość

Data:

Tarcze hamulcowe Brembo Max

Czego kierowcy wymagają od tarcz hamulcowych? Zdaniem twórców tarcz hamulcowych z serii Brembo Max oczekują przede wszystkim maksymalnej gotowości do reakcji i bezpieczeństwa w każdej sytuacji. I z tego powodu tarcze Brembo Max zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby w pierwszej kolejności spełniać te właśnie oczekiwania. Czy im się to udało?

Szczegóły produktu: Tarcze hamulcowe Brembo Max to seria lakierowanych tarcz hamulcowych, na których powierzchni znajdują się specjalne nacięcia mające zapewnić większą efektywność hamowania bez względu na okoliczności, sytuację czy panujące warunki atmosferyczne (w ty ostatnim przypadku ich skuteczność potwierdzają testy wykonywane na mokrej nawierzchni). Specjalnie wyprofilowane nacięcia pozwalają osiągnąć większą łatwość w panowaniu nad pojazdem, a do tego regularnie odnawiają powierzchnię cierną klocków.

Dla kogo? Tarcze hamulcowe Brembo Max to seria bardzo uniwersalna i spełniające wymogi szerokiego grona użytkowników. Ich posiadanie zapewnia:

 • szybkie i efektywne hamowanie,
 • zwiększoną odporność na zjawisko fadingu,
 • łatwą kontrolę zużycia,
 • skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni,
 • możliwość założenia felg aluminiowych.

Nie ma większego znaczenia, czy poruszacie się głównie po mieści, czy po autostradzie lub też czy często zdarza Wam się jeździć w szczególnie trudnych warunkach terenowych. Brembo Max w każdych warunkach sprawdzą się doskonale, choć taki brak wybitnej specjalizacji może być dla niektórych zwyczajnie niezadowalający.

Tarcze hamulcowe Brembo Xtra

Dla poszukujących tarcz hamulcowych o wyraźnie sportowym charakterze, marka Brembo przygotowała serię Brembo Xtra. Ta linia produktowa posiada większość zalet serii Brembo Max, ale dodatkowo wzbogacona została o całkiem nowe rozwiązania. Jakie?

Szczegóły produktu: Bremobo Xtra to seria tarcz sportowych, nawiercanych, posiadających na całej powierzchni roboczej liczne, specjalnie wyprofilowane otwory mające obniżyć ich masę, ułatwić rozpraszanie ciepła i zapewnić bardzo wysoką wydajność hamowania. Otwory te wpływają również na estetykę tarcz, nadając im typowo sportowego wyglądu.

Dla kogo? Z racji samej swojej budowy tarcze hamulcowe Brembo Xtra należy uznać za produkt stworzony z myślą o pasjonatach ostrej, sportowej jazdy, a także właścicielach naprawdę mocnych aut. Zdaniem producenta, seria Brembo Xtra może być również śmiało stosowana w:

 • autach kompaktowych,
 • samochodach klasy średniej,
 • usportowionych coupe,
 • a także w mocnych i ciężkich SUV-ach.

Biorąc powyższe pod uwagę, serię Brembo Xtra należy uznać za najpełniejszą (obejmującą najwięcej typów aut) serię sportowych tarcz hamulcowych na rynku.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny tarcz hamulcowych Brembo w naszej ofercie!

Tarcze hamulcowe Brembo High Caron

Bardzo ciekawym i z całą pewnością poszukiwanym przez wielu kierowców uzupełnieniem oferty tarcz hamulcowych Brembo jest seria Brembo High Carbon. Tę linię produktową tworzą tarcze hamulcowe o wysokiej zawartości węgla, co przekłada się na ich jakość i żywotność, ale nie tylko. Co jeszcze zapewniają tarcze tego typu?

Szczegóły produktu: Oryginalne wykonanie tarcz z serii High Carbon i zastosowanie materiału o wysokiej zawartości węgla pozwoliło marce Brembo stworzyć tarcze, które są nie tylko trwałe i skutecznie, ale też wyjątkowo komfortowe w użyciu. Komfort ten przejawia się m. in. w doskonałej redukcji poziomu hałasu, co stało się możliwe dzięki wysokiemu współczynnikowi tłumienia drgań.

Dla kogo? Seria High Carbon również jest serią dość mocno uniwersalną, przeznaczoną do stosowania w szerokiej gamie pojazdów i w praktycznie każdych warunkach. Tarcze tego typu szczególnie polecane są kierowcom, którzy:

 • cenią sobie wysoki komfort jazdy,
 • dbają o bezpieczeństwo (duża efektywność hamulców),
 • preferują części zamienne o standardzie OE (pierwszomontażowym).

Wybór spomiędzy trzech przedstawionych serii tarcz hamulcowych Brembo nie jest łatwy, dlatego też jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub pytania na ich temat, śmiało kierujcie je do naszych specjalistów na stronie iParts.pl, których znajdziecie w zakładce „Pomoc”.


Komentarze

Zmieniki ATE
Ginek
,
12.03.2020
Odpowiedz
Jak dla mnie to tarcze Brembo to taki dobry zamiennik dla ATE. Jeśli ktoś lubi spokojną ekonomiczna jazdę to jak najbardziej polecam. Jeśli ktoś lubi po ścigać się na torze jak ja czasem, mogą nie wytrzymać temperatury i je delikatnie odkształcać. Może to być kłopotliwe gdyż traci się wtedy na drodze hamowania. Ale jako tańsza wersja ATE do normalnego użytkowania w zupełności wystarczy.

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.