Seria opon Continental ContiSportContact. Jak wygląda ich charakterystyka i jakie opinie na ich temat mają sami kierowcy?

Data:
W kategorii Opony

Seria opon letnich ContiSportContact ma już za sobą 7 modeli zaprojektowanych i stworzonych z myślą o samochodach sportowych lub przynajmniej usportowionych. Które z modeli tych właśnie opon spisują się lepiej, a które gorzej?

Niemiecka marka Continental to prawdziwy lider na rynku ogumienia samochodowego. Wszystkie jej produkty zaliczane są do klasy premium, choć nie wszystkie posiadają dopisek „premium” w swojej nazwie. W ostatnich latach marka dokonała prostego i czytelnego rozróżnienia wśród produkowanych przez siebie opon letnich na opony z serii:

 • Eco – tu liczą się przede wszystkim duże przebiegi i niskie zużycie paliwa;
 • Sport – opony z tej serii przeznaczone są dla aut dynamicznych, o mocnych jednostkach napędowych;
 • Premium – oprócz możliwości sprostania naprawdę potężnym silnikom, opony te mają również zapewniać bardzo duży komfort jazdy.

Seria ContiSportContact to seria opon sportowych, a właściwie przeznaczonych do aut o sportowym charakterze lub usportowionych. Opony te mają zadanie doskonale współgrać z tego typu autami osobowymi, zapewniać kierowcy doskonałe czucie nawierzchni (mają być responsywne), przyczepność i konieczne przy agresywnej jeździe bezpieczeństwo. Czy i w jaki sposób spełniają powierzone im zadania? Sprawdźcie, co warto wiedzieć o oponach ContiSportContact marki Continental.

Opony letnie ContiSportContact 3. Dlaczego kierowcy wciąż do nich wzdychają?

Opona osobowa letnia CONTINENTAL ContiSportContact 3 245/50 R18 100Y

ContiSportContact 3 nie jest pierwszym modelem serii Sport marki Continental, ale chyba jednym z najbardziej udanych, a na pewno cieszącym się ogromną popularnością aż do dzisiaj. Choć niedawno mieliśmy premierę opon SportContact 7, model oznaczony numerem 3 wciąż ma sporą grupę zagorzałych fanów. Dlaczego? Być może dlatego, że opony te były po prostu tym, czym być powinny – bez zbędnych udziwnień. Zdaniem producenta ich rolą było:

 • zapewnianie wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas szybkiej jazdy;
 • skracanie drogi hamowania na suchej i mokrej nawierzchni;
 • ochrona kierowcy przed aquaplaningiem.

Z każdego z wymienionych zadań opony ContiSportContact 3 wywiązywały się znakomicie, co potwierdzają nie tylko liczne testy i przyznawane im wyróżnienia, ale i opinie oraz oceny zwykłych użytkowników. Na pewno zwracały uwagę prostym, wyjątkowo sportowym bieżnikiem, a także technologiami ContiSeal czy SSR. Jednak ostatecznie kluczowe było to, jak spisywały się na naszych drogach.

Opony letnie ContiSportContact 5. Rozbudowana oferta, która nie każdemu przypadła do gustu

Opona letnia CONTINENTAL ContiSportContact 5 225/45 R17 91V

Branża oponiarska posuwa się do przodu kolejnymi falami przechodzącymi przez wszystkich najważniejszych producentów. Po tym, jak na świecie skupiano sią na efektywności i bezpieczeństwie (efektem tego trendu były omawiane wyżej opony ContiSportContact 3), przyszedł czas na opony stawiające również na ekonomię jazdy oraz na dostosowanie do samochodów typu SUV. Oponami letnimi marki Continental, które weszły na rynek właśnie z tą falą, był model ContiSportContact 5. Zdaniem producenta głównymi zaletami tych opon były i są do dzisiaj:

 • doskonała przyczepność, zapewnienie dobrego prowadzenia pojazdu oraz gwarancja bezpieczeństwa podczas pokonywania zakrętów;
 • skrócenie drogi hamowania bez względu na warunki atmosferyczne;
 • redukcja zużycia paliwa względem poprzednich modeli.

Większość opinii na temat tych właśnie opon potwierdza, że Continental dobrze wywiązał się ze swojego zadania i zrealizował każdą z tych obietnic. Jednak model ContiSportContact 5 spotkał się również z ocenami znacznie mniej przychylnymi, wyrzucającymi mu niską trwałość (kompletne zużycie się na przestrzeni 6 tys. km) oraz równie niski komfort jazdy. Jaka jest prawda? Tę każdy użytkownik tych opon zapewne ma swoją własną.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny opon do aut osobowych w naszej ofercie!

Opony letnie ContiSportContact 5P. Czy włączanie do oferty opon wyjątkowo sportowych ma w ogóle sens?

Opona letnia CONTINENTAL ContiSportContact 5 P 255/35 R19 96Y

ContiSportContact 5P to rozwinięcie modelu ContiSportContact 5, tym razem jednak inżynierowie Continentala postanowili wydobyć z tego modelu wszystko to, co sportowe i uczynić z tego główną zaletę opony. Tak powstał model ContiSportContact 5P określany mianem „ekstremalnie sportowego”. I faktycznie, jest to opona do aut osobowych o bardzo wyraźnie sportowym charakterze, wykorzystywanych do rajdów na poziomie amatorskim lub zawodowym. Model ContiSportContact 5P skupia sią na:

 • precyzji kierowania i odpowiednich dla motosportu właściwościach jezdnych;
 • przyczepności i stabilności podczas pokonywania zakrętów;
 • skracaniu drogi hamowania na każdej nawierzchni.

Ciekawym rozwiązaniem w modelu ContiSportContact 5P jest dwuwarstwowy bieżnik zoptymalizowany pod kątem redukcji oporów toczenia. Ten czynnik pokazuje dość wyraźnie, że choć 5P jest oponą bardzo mocno sportową, bierze również pod uwagę potrzeby typowo „cywilnych” samochodów i ich kierowców.

Opony letnie SportContact 6 i SportContact 7. Co jest ich największym atutem?

Opona letnia osobowa CONTINENTAL ContiSportContact 7 255/35 R19 96Y

Wraz z nową falą innowacji i technologicznych rozwiązań, marka Continental zaprezentowała nam jeden po drugim dwa swoje nowe modele opon letnich, czyli SportContact 6 oraz SportContact 7. Obie te opony mają ze sobą kilka dobrze opisujących je cech wspólnych, którymi są:

 • nowa mieszanka Black Chili gwarantująca doskonałą przyczepność bez względu na przeciążenia i kierunki jazdy;
 • nowa rzeźba bieżnika z blokowym wzorem, zapewniająca pełną responsywność i doskonałe osiągi;
 • pełna stabilność przy bardzo wysokich prędkościach sięgających 350 km/h.

Ogólnie jednak tym, co w jednym prostym haśle opisuje opony z serii SportContact 6 i 7 jest bezpieczeństwo. Chodzi tu o szeroko rozumiane bezpieczeństwo, tak ważne w przypadku coraz mocniejszych i coraz szybszych auta poruszających się na coraz lepszych drogach.


Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.