Opony samochodowe Bridgestone Blizzak, czyli propozycja na polską zimę prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni

Data:
W kategorii Opony

Dochodzenie do wysokiego poziomu zawsze wymaga wykonania kilku kroków. W przypadku opon zimowych Bridgestone Blizzak dochodzenie do absolutnego topu wymagało co najmniej 3 kolejnych modeli. Jak przedstawia się ten najnowszy, Bridgestone Blizzak LM005?

W środowisku ekspertów zajmujących się branżą motoryzacyjną można czasem spotkać się z opinią, iż najlepsze opony powstają właśnie w Polsce. Jako dowód na to, eksperci ci wskazują na dwie fabryki i dwa wielkie koncerny oponiarskie produkujące właśnie w naszym kraju. Pierwszą fabryką jest fabryka Michelin w Olsztynie, drugą natomiast zakład produkcyjny Bridgestone z Poznania.

Grupa Bridgestone to japoński potentat i producent opon naprawdę wysokiej klasy. Jedną z jego flagowych serii jest seria opon zimowych Bridgestone Blizzak, od dłuższego czasu zbierająca doskonałe opinie tak wśród wspominanych już ekspertów, sprzedawców, jak i samych kierowców. Do tej pory mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z modelami:

  • Bridgestone Blizzak LM-32,
  • Bridgestone Blizzak LM001,
  • Bridgestone Blizzak LM005.

Opona zimowa osobowa BRIDGESTONE Blizzak LM32 225/50 R17

Ostatnia odsłona serii – Bridgestone Blizzak LM005 jest dostępna na rynku od 2019 roku i zdążyła dać się już poznać bardzo szerokiej grupie odbiorców. I nic dziwnego, gdyż model ten oferowany jest aż w 120 rozmiarach. Czy użytkownicy tych opon mogą mieć powody do zadowolenia? Jak przedstawia się seria Bridgestone Blizzak na tle swojej konkurencji?

Jak kierowcy oceniają opony zimowe z serii Bridgestone Blizzak? Co warto wiedzieć o kolejnych modelach z tej serii?

Szukacie opon zimowych klasy premium, bardzo dobrej jakości, ale w niskiej cenie? Być może uda Wam się jeszcze znaleźć gdzieś opony Bridgestone Blizzak LM-32. Opony te po wejściu na rynek zostały szeroko docenione przez wszystkich, którzy się z nimi zetknęli. Otrzymały sporo nagród i wyróżnień, dzięki czemu do dziś nieźle się sprzedają, choć nie każdy ma je w swojej ofercie. Z pewnością znaleźć możecie je w naszym sklepie, na iParts.pl, ponieważ nasi klienci wciąż o nie pytają.

Opona osobowa zimowa BRIDGESTONE Blizzak LM001 195/65 R15 91T

Bezpośrednim następcą modelu LM-32 zostały opony zimowe Bridgestone Blizzak LM001. Model ten na pierwszy rzut oka dość mocno różni się od swojego poprzednika chociażby samym tylko bieżnikiem. Zrezygnowano z charakterystycznego dla LM-32 warkocza na rzecz bieżnika kierunkowego bazującego na typowej, zimowej jodełce. Rysunek bieżnika w LM001 nadal jednak pozostawał oryginalny, nowoczesny, a przede wszystkim przekładający się na doskonałe właściwości samej opony. Bridgestone Blizzak LM001 miał za zadanie sprostać bardzo zróżnicowanym warunkom, z jakim mogą spotkać się kierowcy podróżujący zimą. Producent bardzo mocno postawił w nim również na przyczepność na mokrej nawierzchni, czego kontynuację widzimy w modelu Bridgestone Blizzak LM005.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny opon do samochodów w naszej ofercie!

Bridgestone Blizzak LM005 w oczach sprzedawców. Czego możecie się dowiedzieć o tych oponach w każdym poważnym sklepie?

Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM005 są rozwinięciem cieszącego się sporym uznaniem modelu Bridgestone Blizzak LM001. Ponownie mamy tu do czynienia z typowym dla wielu „zimowek” bieżnikiem kierunkowym w jodełkę, jednak jego rysunek uległ pewnej widocznej zmianie. Pozostała idea, jednak zmieniły się szczegóły. Wśród nich warto zwrócić uwagę chociażby na bardzo liczne lamele 2D oraz 3D. To właśnie te lamele charakteryzują opony zimowe najwyższej klasy. Podczas toczenia się koła po nawierzchni, lamele te układają się w malutkie ząbki wgryzające się w śnieg i odpychające koło od nawierzchni.

Opona osobowa zimowa BRIDGESTONE Blizzak LM005 185/60 R15 88T XL

Bridgestone Blizzak zwraca również uwagę głębokością bieżnika (ok. 8,5 mm) oraz sporymi kanałami rynnowymi. Kanały rynnowe w tym modelu zdają się być doprowadzone do perfekcji, jak i każdy z elementów opony decydujących o przyczepności na zalanej wodą nawierzchni. Cecha ta przekłada się na oceny zamieszczone na etykiecie opony, na której znajdziecie informacje o tym, iż opona Bridgestone Blizzak LM005:

  • wyjątkowo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni – odprowadzanie wody na poziomie „A” (dla wszystkich rozmiarów tego modelu);
  • nieźle wygląda pod względem energooszczędności – spalanie paliwa średnio na poziomie „C”;
  • zaliczana jest do niezbyt głośnych, ale też nie najcichszych opon – w zależności od rozmiaru głośność tego modelu znajduje się na poziomie od 70 do 73 dB.

No i zawartość krzemionki w mieszance gumowej, z jakiej wykonuje się opony Bridgestone Blizzak LM005, jest naprawdę spora, co gwarantuje im doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni.

W jaki sposób kolejne odsłony serii Bridgestone Blizzak przedstawiały się na testach? Czy eksperci polecają te opony?

 

 

 

Wszystkie opony z zimowej serii Bridgestone Blizzak uważane są za co najmniej dobre. Nie bez powodu produkty te zaliczane są do klasy premium. Innowacyjność technologiczną wykorzystaną do ich produkcji możemy dostrzec chociażby w wynikach testów, jakim zwyczajowo każdy trafiający do sprzedaży model jest poddawany. W testach tych każdy model z serii Blizzak wypada naprawdę przyzwoicie. W tych przeprowadzanych przez ADAC – w latach 2019-2022 – opony LM005 zajmowały miejsca od 1 do 7 w zależności od rozmiaru. Jeszcze lepiej wygląda to w przypadku testów przeprowadzanych przez dziennikarzy, zwłaszcza przez niemiecki Auto Bild. To właśnie podczas jednego z takich testów opony Bridgestone Blizzak dosłownie zdeklasowały całą konkurencję. Czy oznacza to, że nie mają sobie równych? Tego nie sposób powiedzieć, można natomiast stwierdzić, że opony Bridgestone Blizzak to jedne z najlepszych „zimowek”, jakie są obecnie w sprzedaży. Być może są to również takie opony, jakich właśnie potrzebujecie.

 


Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.