Klucze płaskie stanowią podstawę każdego zestawu narzędziowego, jakim posługujemy się w garażu czy warsztacie samochodowym. Jeśli należycie do tych pasjonatów motoryzacji, którzy lubią i chcą samodzielnie zajmować się swoimi autami, klucze te musicie dobierać starannie i po głębokim zastanowieniu. Na co powinniście przy tym zwracać szczególną uwagę? Jaki typ kluczy płaskich powinien trafić do Waszej skrzynki z narzędziami?

W pierwszej części naszego poradnika „Narzędzia i akcesoria niezbędne w każdym garażu”, dotyczącego kluczy płaskich, zajęliśmy się niezwykle popularnymi kluczami płaskimi dwustronnymi oraz znacznie mniej popularnymi, ale czasami wprost niezastąpionymi, kluczami płaskimi jednostronnymi. W tej części również czeka Was mieszanka opisu kluczy często używanych z takimi, które trafiają w nasze ręce jedynie okazjonalnie. Czym więc dokładnie będziemy się zajmować. Przygotujcie się na parę słów dotyczących:

Do czego służą, kiedy mogą Wam się przydać i czym powinniście się kierować przy ich wyborze?

Klucze płasko-oczkowe z grzechotką – do różnorodnego zastosowania

Gdybyśmy mieli podzielić klucze płaskie na często- i rzadko używane, klucze płasko-oczkowe z grzechotką zdecydowanie należałoby umieścić w tej pierwszej grupie. Dlaczego? Ponieważ są to klucze o nawet większym stopniu uniwersalności, niż omawiane poprzednio klucze płaskie dwustronne. Ze swoimi bezpośrednimi konkurentami wygrywają właśnie dzięki grzechotce. Ale pod jednym, bardzo ważnym warunkiem – sama grzechotka, jak i cały klucz, muszą być naprawdę dobrej jakości.

Klucze płasko oczkowe sklep

Jeśli macie ochotę samodzielnie pomajsterkować przy samochodzie i nie tylko (takie klucze przydadzą Wam się również przy wielu innych okazjach), klucze płasko-oczkowe z grzechotką z całą pewnością okażą się bardzo przydatne. Nie mogą to być tanie klucze słabej jakości, te odrzucajcie na wstępie. Ich żywotność często ogranicza się do kilku miesięcy lub nawet do pierwszego użycia – grzechotka rozsypie Wam się w rękach na pierwszej mocniej trzymającej śrubie. Wybierajcie klucze co najmniej ze średniej półki cenowej, np. marki Yato. Na nieco wyższej półce szukajcie kluczy Rocks lub NEO, którymi z powodzeniem posługiwać się będą jeszcze Wasze dzieci.

Zestaw kluczy płasko-oczkowych z grzechotką możecie skompletować sobie sami, wybierając dowolne marki i rozmiary spośród tego, co znajdziecie w naszej ofercie, a jest tam naprawdę sporo. Znajdziecie u nas m. in.:

Wybór konkretnego typu zależy już wyłącznie od Waszych potrzeb i oczekiwań. Dla poszukujących czegoś już naprawdę specjalnego, mamy również klucze płasko-oczkowe z grzechotką typu spline. Jeśli szukacie gotowych już zestawów, być może zainteresują Was nasze klucze płasko-oczkowe z grzechotką, 7 części od Yato – w sam raz do każdego garażu.

Klucze płasko oczkowe w grzechotką

Bez względu na to, które klucze i jakiego producenta wybierzecie, musicie pamiętać o złotej zasadzie ich użytkowania, która brzmi: klucze płasko-oczkowe z grzechotką nie są przeznaczone do przełamywania oporu śrub! Wszelkie siłowe rozwiązania mogą skończyć się ich uszkodzeniem, nawet gdy mowa o kluczach z absolutnego topu. Na oporne śruby są inne rodzaje kluczy, o czym przeczytacie w jednym z kolejnych poradników z tej serii.

Klucze płasko-nasadowe przegubowe – uzupełnienie zestawu

Bywają takie sytuacje i takie śruby, do których standardowym kluczem płaskim po prostu nie sposób się dostać. Co wówczas? Wówczas przydadzą Wam się klucze płasko-nasadowe przegubowe, które powstały właśnie z myślą o miejscach trudno dostępnych i śrubach ukrytych (zagłębionych) w osłonie lub obudowie przymocowanego elementu.

Klucze płasko nasadowe przegubowe

Z tego typu kluczy nie będziecie raczej zbyt często korzystać, stąd też nie musicie posiadać ich więcej niż kilka podstawowych rozmiarów. Całe zapotrzebowanie może załatwić Wam jeden prosty, ale bardzo dobrej jakości zestaw marki NEO. Takie klucze płasko-nasadowe przegubowe, 10-19 mm, zestaw 6 szt., ani nie są drogie, ani też nie zajmują wiele miejsca. Z całą pewnością za to posłużą Wam przez wiele lat wszędzie tam, gdzie zwykłe, płaskie klucze okażą się bezradne.