Jaką lampę warsztatową wybrać? Jaką kupić? Który rodzaj lamp sprawdzi się w Waszym garażu lub warsztacie?

Data:

Przy tak dużej różnorodności produktów, z jaką mamy do czynienia w przypadku lamp warsztatowych, wybór tego właściwego może sprawiać niemałe trudności. Czym należy się kierować przy ich zakupie? Jakie lampy warsztatowe warto mieć w swoim garażu?

Jeden z moich ulubionych warsztatowych „sucharów” brzmi następująco: Co jest pod samochodem? Pod samochodem jest ciemno. I faktycznie, pod samochodem z reguły jest ciemno, tak samo, jak ciemno bywa pod maską, w nadkolach, a nieraz i w kabinie pasażerskiej. A ponieważ mechanika samochodowa nie jest zabawą w ciuciubabkę i żeby coś faktycznie naprawić, trzeba to najpierw zobaczyć, nie ma tu miejsca na błądzenie w ciemnościach. Czego możecie użyć do odpowiedniego rozświetlenia tych ciemności? Oczywiście, lamp warsztatowych. Prawdziwych, dobrej jakości lamp, które powstały z myślą o pracy w trudnych warunkach i o spełnianiu różnych, czasem naprawdę bardzo konkretnych zadań. Które z tych lamp szczególnie powinny Was zainteresować?

Jaką lampę warsztatowa warto kupić? Czym kierować się przy jej wyborze?

Głównym i absolutnie najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze lampy warsztatowej jest jej domyślne przeznaczenie. Zanim jeszcze przystąpicie do przeszukiwania zasobów naszego sklepu i przeglądania różnych modeli lamp, jakie posiadamy w swojej ofercie, powinniście zastanowić się dobrze nad tym, do czego tej lampy będziecie chcieli używać. Może to być bowiem lampa:

  • uniwersalna (wielozadaniowa),
  • inspekcyjna (zapewniająca bardzo mocne oświetlenie nakierowane na badaną powierzchnię),
  • doświetlająca (zapewniająca szeroki kąt słupa światła doświetlającego samochód lub wnętrze garażu/warsztatu),
  • punktowa (oświetlająca konkretne elementy, zwykle ukryte gdzieś w głębi poszczególnych układów czy podzespołów).

Może być i tak, że już wstępne rozważania wykażą, iż potrzebujecie nie jednej, a dwóch lamp – każdą do nieco innych celów. Jeśli tak, to zdecydowanie lepiej wiedzieć o tym od razu i zaplanować sobie ten zakup z pewnym wyprzedzeniem. Oczywiście, w razie problemów z wyborem, zawsze możecie skontaktować się z naszymi ekspertami iParts.pl. Oni podpowiedzą Wam, jaki tym lampy najlepiej spełni Wasze oczekiwania, a często również polecą konkretny, sprawdzony już model.

Jakie są główne zalety wielofunkcyjnych, bezprzewodowych latarek warsztatowych? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Taka wielofunkcyjna latarka warsztatowa to absolutna podstawa każdego zestawu oświetlenia warsztatowego. Dla wielu kierowców jest to pierwszy i jedyny wybór. Niektórzy też poprzestają wyłącznie na niej, choć warto jednak dobrać do niej co najmniej jeszcze jedno źródło światła, zwiększając tym samym swoje możliwości. Taka uniwersalna lampa warsztatowa to np.:

Każda z tych lamp jest lampą bezprzewodową, umożliwiającą pełną mobilność i świecącą w co najmniej dwóch trybach. Właśnie to posiadanie kilku trybów jest jedną z większych zalet tego typu latarek, które zwykle mogą pełnić funkcję świecącej listwy oraz służyć do oświetlania punktowego.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny lamp warsztatowych w naszej ofercie!

Komu przydadzą się niewielkie lampy warsztatowe typu slim oraz tzw. penlighty? Dlaczego warto mieć je w swoim garażu?

Uniwersalne latarki warsztatowe są dobre, a nawet bardzo dobre, ale nie w każdych okolicznościach mogą zostać użyte. Bywają sytuacje, kiedy trzeba doświetlić jakąś ukrytą głęboko części, schowaną pod plątaniną przewodów czy elementów metalowych i gdzie zwyczajnie nie ma miejsca nawet na niezbyt przecież duże latarki. Co wówczas? Wówczas należy sięgnąć po jedną z lamp warsztatowych typu slim lub też po tzw. penlight, które powstały właśnie z myślą o rozwiązywaniu podobnych problemów. Lampami tego rodzaju, które możecie znaleźć w ofercie iParts.pl, są:

Lampy warsztatowe slim nie są lampami tanimi, ponieważ do ich stworzenia wykorzystano naprawdę zaawansowaną technologię, wymagającą bardzo dużej precyzji i odpowiednich materiałów. Inwestycja ta z całą pewnością opłaci się jednak każdemu, kto do mechaniki pojazdowej chce podejść na poważnie.

Dla kogo przeznaczone są lampy warsztatowe centralne z diodami COB LED? Kto powinien postawić na lampy warsztatowe pod maskę?

Na koniec dwa typy lam warsztatowych, które z całą pewnością warto włączyć do swojego zestawu, zwłaszcza jeśli chcecie poszerzyć zakres pracy wykonywanych przy swoim aucie. Lampami tymi są:

Mając zestaw oświetlenia warsztatowego złożony z tych 3-4 lamp, jesteście przygotowani praktycznie na każdą ewentualność. I żadna naprawa nie będzie Wam straszna, a już na pewno nie będziecie musieli narzekać na niedostateczne „wyświetlenie” problemu.


Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.