Do czego jest potrzebna kierowcom woda destylowana? Czy na pewno znacie wszystkie zastosowania tego płynu samochodowego?

Data:

Czy macie w swoim garażu większy zapas wody destylowanej? Czy wozicie w bagażniku co najmniej litrową butelkę z wodą demineralizowaną? Nie? A powinniście! Bo woda destylowana to jeden z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych płynów, którego zwykle brakuje, gdy jest potrzebny. A do czego jest potrzebny?

Woda demineralizowana, destylowana czy dejonizowana to w rzeczywistości ten sam płyn, który stanowi obowiązkowy asortyment każdego sklepu motoryzacyjnego czy stacji benzynowej. Teoretycznie można się bez niej obejść, ale w praktyce trudno to sobie wyobrazić. Tym bardziej, że woda destylowana posiada niemałe zastosowanie również poza motoryzacją, w każdym przeciętnym gospodarstwie domowym.

Woda destylowana w każdym garażu i w każdym bagażniku. Dlaczego koniecznie powinna się tam znaleźć?

Nie ma drugiego takiego płynu samochodowego, który byłby stosowany w równie wielu przypadkach. Nawet benzyna, która jest nie tylko paliwem, ale i środkiem czyszczącym i odtłuszczającym, nie może się z nią równać. Woda destylowana to absolutny top i produkt pierwszej potrzeby dla każdego kierowcy. A im jest lepsza, tym lepiej dla Waszego samochodu. Z tego też powodu nie warto bawić się w wytwarzane wody demineralizowanej domowymi sposobami. Są one mało wydajne, czasochłonne i zwyczajnie drogie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zamówienie kilku sporych „baniaków” oddzielnie lub – jeszcze lepiej – dołączenie ich do zamówienia składanego w naszym sklepie na dowolne części samochodowe. Być może w ten sposób uzupełnicie paczkę na tyle, że otrzymacie ją od nas bez ponoszenia kosztów przesyłki. A będzie to uzupełnienie naprawdę bardzo istotne. Dlaczego?

Wodę destylowaną iParts, którą znajdziecie w naszym sklepie, możecie wykorzystać jako:

  • uzupełnienie odparowanego elektrolitu w akumulatorach kwasowo-ołowiowych (również tych teoretycznie bezobsługowych);
  • rozcieńczalnik koncentratu płynu chłodniczego – woda destylowana jest podstawą składu tego typu płynów;
  • rozcieńczalnik koncentratu płynu do spryskiwaczy – tu również stanowi podstawę składu preparatu;
  • rozcieńczalnik koncentratów kosmetyków samochodowych – np. do otrzymania pełnowartościowych szamponów samochodowych.

Oprócz tego woda destylowana może tez pełnić rolę swoistego „plastra”, czyli środka doraźnie rozwiązującego problemy z autem. W tej roli może wystąpić w sytuacji, kiedy:

  • skończy Wam się płyn do spryskiwaczy, a do najbliższej stacji benzynowej macie jeszcze ładny kawał drogi;
  • zauważycie nagły spadek poziomu płynu chłodniczego, a nie będziecie mieć przy sobie zapasu na dolewkę.

W obu tych przypadkach woda demineralizowana pozwoli Wam bezpiecznie wrócić, bez narażania któregoś z tych układów na bardzo przykre konsekwencje (dolewanie tam czystej wody to motoryzacyjne przestępstwo i zawsze kończy się źle dla auta oraz jego właściciela). Ale to nie wszystko, do czego możecie użyć wody destylowanej, jeśli chodzi o eksploatację auta. Do czego jeszcze może Wam się przydać?

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny wody demineralizowanej w naszej ofercie!

Woda demineralizowana, jako sposób na olśniewająco czyste auto. Jak to działa?

Wspominaliśmy już o rozcieńczaniu wodą demineralizowaną koncentratów kosmetyków samochodowych, a czy znacie patent auto detailerów na samochód, który błyszczy w słońcu bez wielogodzinnego pucowania? Patentem tym jest właśnie woda destylowana, której używa się w ostatnim etapie mycia auta. Wystarczy umyć dobrze samochód i spłukać go wcześniej zwykłą wodą. Tak przygotowany, spłukuje się następnie wodą destylowaną (na jedno średniej wielkości auto wystarczy od 2 do 5 litrów), a efekt przyprawi o nagły atak zazdrości wszystkich Waszych sąsiadów. A dlaczego woda destylowana tak właśnie działa?

Sekret wody demineralizowanej tkwi w jej składzie. Jest to bowiem woda pozbawiona tych wszystkich „zanieczyszczeń”, które pływają w zwykłej wodzie kranowej. A zanieczyszczeniami tymi są:

  • sole mineralne,
  • substancje organiczne,
  • chlor.

To te właśnie zanieczyszczenia sprawiają, że zwykła woda niszczy układy chłodzenia i spryskiwacze do szyb, a także nie zapewnia równie spektakularnego efektu przy myciu auta. Woda destylowana, wolna od niechcianych dodatków, to zupełnie inna liga. I zdecydowanie inny efekt.


Komentarze

woda destylowana
marek
,
07.07.2021
Odpowiedz
ja już od dawna wlasnie splukuje swoje auto przy myciu taka woda i rzeczywiscie fajnie to działa takze polecam ten sposob, zamiast plynu do spryskiwaczy tez mi sie zdazalo jej uzywac takze to polecam tez

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.