Części zamienne Meyle. Co wyróżnia poszczególne linie produktowe tej niemieckiej marki?

Data:

Oferta części zamiennych Meyle

Marka Meyle reklamuje się hasłem „Driver’s best friend”, które należy tłumaczyć jako „Najlepszy przyjaciel kierowcy”. Czy ta niemiecka firma faktycznie ma jakiekolwiek podstawy ku temu, by używać podobnego hasła?

Z całą pewnością za „przyjazną” należy uznać ofertę Meyle, zwłaszcza jeśli ocenimy ją pod kątem ilości i różnorodności oferowanych produktów. W firmowym katalogu znajdziecie ponad 24 tys. samochodowych części zamiennych do aut osobowych, dostawczych, a nawet użytkowych. Są to części do wszystkich najważniejszych marek samochodów europejskich, amerykańskich i azjatyckich, takich jak:

 • VW,
 • Seat,
 • Skoda,
 • Toyota,
 • Jeep,
 • Alfa Romeo.

Kolejnym ułatwieniem, powstałym z myślą o klientach, jest również stworzony przez Meyle podział na poszczególne linie produktowe obejmujące konkretne kategorie oferowanego asortymentu. Najważniejszymi liniami są tutaj:

 • Meyle-Original,
 • Meyle-PD,
 • Meyle-HD,
 • oraz Meyle-Kits.

Co dokładnie obejmują poszczególne serie?

Meyle-Original

Lwia część całej oferty marki Mayle (wż 21 tys. z ponad 24 tys. produktów) przypada na linię Meyle-Original. Seria ta obejmuje różnego typu części zamienne do samochodów osobowych, dostawczych oraz pojazdów użytkowych. Są to części naprawdę dobrej jakości, odznaczające się sporą trwałością i żywotnością, często też mające za sobą naprawdę mnóstwo wszelkiego rodzaju testów wspartych przez lata doświadczeń wynikających z intensywnej eksploatacji.

Celem twórców linii Meyle-Original było stworzenie serii odpowiadającej jakością częściom oryginalnie montowanych w samochodach opuszczających taśmę produkcyjną, czyli tzw. pierwszomontażowym. Choć trudno jest stwierdzić, czy spośród 21 tys. produktów każdy spełnia to wymaganie, jednak z całą pewnością większość z nich na pewno.

Meyle-PD

Linia Meyle-PD w całości skupia się wyłącznie na hamulcach tarczowych, a dokładniej na tarczach i klockach hamulcowych. I są to tarcze oraz klocki naprawdę nieprzeciętne. Niemal bez wyjątku znajdujące się tu części wzorowane są na elementach układu hamulcowego przeznaczonego do aut sportowych i wyczynowych. Same więc z powodzeniem mogą być w tego typu pojazdach stosowane. Równie dobrze jednak można je montować w autach osobowych seryjnej produkcji, zarówno w tych niemodyfikowanych, jak i poddawanych tuningowi mechanicznemu.

Cechami wyróżniającymi tarcze oraz klocki hamulcowe z serii Meyle-HD są:

 • powłoka antykorozyjna nakładana na wszystkie tarcze hamulcowe,
 • duża zawartość węgla w tarczach hamulcowych,
 • mieszanka cierna klocków hamulcowych niezawierająca miedzi ani metali ciężkich,
 • przyznany certyfikat ECE dla wszystkich części z tej linii.
Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny części Meyle w naszej ofercie!

Meyle-HD

Czy zakup części lepszych niż oryginalne jest w ogóle możliwy? Twórcy linii produktowej Meyle-HD przekonują, że jak najbardziej. Co więcej, wydaje się, że o części zamienne o jakości wyższej niż te pierwszomontażowe, z czasem będzie coraz łatwiej. Wpływ na to ma zarówno lekkie obniżenie starań producentów aut i spory rozwój firm takich jak Meyle.

Seria Meyle-HD to właśnie części o jakości wyższej niż OEM. Wyższa jakość przejawia się zarówno w większej trwałości, jak i efektywności działania. Tworzące tę linię produkty powstały dzięki badaniom części oryginalnych, wychwytywaniu ich niedociągnięć i wprowadzaniu konkretnych optymalizacji. Dużą ich zaletą jest również montaż, często łatwiejszy i szybszy niż w przypadku tych pierwszomontażowych, co także jest efektem ich optymalizacji.

Meyle-Kits

Jeśli lubicie samodzielnie zajmować się swoimi autami i przeprowadzać wszelkie podstawowe lub mniej oczywiste naprawy, linia Meyle-Kits to coś właśnie dla Was. Mayle-Kits to tak naprawdę zestawy montażowe lub naprawcze dla poszczególnych układów i podzespołów, zawierające niezbędne komponenty do naprawy lub przeprowadzenia wymiany danej części czy nawet płynu eksploatacyjnego.

Zestawy Meyle-Kits zostały przygotowane według jednej z dwóch zasad:

 1. All-in-one (wszystko w zestawie), co oznacza, że każdy taki zestaw zawiera wszystkie niezbędne (a także kilka mnie niezbędnych, za to zwyczajnie ułatwiających pracę) komponenty potrzebne do montażu, demontażu lub wymiany wskazanej części czy płynu eksploatacyjnego.
 2. Trzy w jednym, czyli zestaw zawierający części lub komplety części zastępujących nawet trzy oryginalne elementy (przykładem wahacz do BMW X5 i X6).

Jak twierdzi sama marka Meyle, pomysłem na stworzenie linii Meyle-Kits było spojrzenie na zestawy naprawcze oczami kierowcy lub mechanika. Wygląda na to, że pomysł ten przyniósł naprawdę ciekawe rezultaty.


Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.