Do tego, że wyposażenie profesjonalnych warsztatów bogate jest w różne podnośniki, podstawki czy stojaki, zdążyliśmy już przywyknąć. Ale coraz częściej tego typu urządzenia, choć w dużo prostszej formie, spotkać można również w zwykłym garażu. Dlaczego? Które z tych urządzeń mogą się sprawdzić również w Waszym przypadku?

Wyposażenie garażu każdego miłośnika motoryzacji lub po prostu kierowcy, który chce i potrafi samodzielnie zajmować się swoim samochodem, to przede wszystkim opisywane już przez nas zestawy narzędziowe, klucze płaskie, młotki, śrubokręty i wiele innych drobiazgów. Jednak na samych narzędziach trudno jest poprzestać, jeśli zamierzacie samodzielnie wymieniać koła czy zajmować się układem zawieszenia. Aby móc zejść pod auto, musicie mieć najpierw możliwość dostania się pod nie. A w tym celu konieczne są dobrze dobrane podnośniki, podstawki czy najazdy. Jak wybierać te urządzenia? O czym warto pamiętać podczas ich zakupu?

Podnośnik hydrauliczny Yato

Podnośniki hydrauliczne słupkowe lub niskoprofilowe. Jak dobierać je do swoich potrzeb?

Każda czynność wymagająca zdjęcia koła lub chociażby zyskania możliwości pełnego obrotu nim w miejscu, wymagać będzie oderwania samochodu od podłoża. Nie zawsze musi być to uniesienie całego auta, czasem wystarczy, że od podłoża oderwiecie jedno tylko, intersujące Was koło. Wersją minimum rozwiązania, które może Wam to w prosty i przede wszystkim bezpieczny sposób umożliwić, jest zakup dobrego, prostego podnośnika.

Wybierając najprostszy podnośnik hydrauliczny, macie do wyboru przede wszystkim:

  • podnośnik słupkowy – proste, tanie i zajmujące niewiele miejsca urządzenie, które z pewnością sprawdzi się w każdym garażu;
  • podnośnik niskoprofilowy – bardziej zaawansowana wersja zwykłego podnośnika słupkowego, bardziej komfortowa w użyciu, jednak z reguły droższa.

Wybór podnośników słupkowych w naszym sklepie iParts.pl jest naprawdę bardzo duży. Możecie wybierać pomiędzy różnymi producentami (Yato, REXER, NEO) oraz – przede wszystkim – pomiędzy różnymi możliwościami udźwigu. To właśnie udźwig podnośnika, oprócz jego marki oraz rodzaju, jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego wyborze. W zależności od potrzeb możecie więc sięgnąć po:

Pamiętajcie, że za ceną i producentem podnośnika idzie również jego jakość oraz trwałość. Jeśli więc kupować nowy podnośnik, to tylko taki, który będzie Wam służył przez wiele długich lat.

Podnośnik niskoprofilowy Yato

Ta sama zasada dotyczy również podnośników niskoprofilowych. Te, jako bardziej zaawansowane, są również droższe, a przy tym nie zawsze swoim udźwigiem są w stanie spełnić oczekiwania użytkownika. W naszym sklepie znajdziecie następujące podnośniki niskoprofilowe:

Choć możliwości udźwigu tych podnośników są nieco mniejsze, niż wymienianych wyżej podnośników słupkowych, tak naprawdę zdecydowana większość kierowców i tak nie ma potrzeby sięgania po mocniejsze urządzenia. Do podniesienia naprawdę ciężkiego SUV-a lub vana wystarczy w zupełności podnośnik do 3 ton udźwigu.

Podstawki pod samochód. W jakich sytuacjach warto mieć je pod ręką?

Unieść koło samochodu to jedno, ale co w przypadku, gdy trzeba oderwać od ziemi całą oś lub nawet całe auto? Wówczas z pomocą przychodzą takie wynalazki, jak podstawki lub stojaki pod samochód oraz popularne najazdy.

Podstawki samochodowe Yato

Wybierając parę (lub dwie pary) podstawek pod samochód, pamiętajcie o tym, aby również zwracać uwagę na ich:

  • producenta – aby mieć pewność, co do ich jakości i wytrzymałości,
  • udźwig – równie ważny, jak w przypadku podnośników,
  • cenę – bo nie ma powodów, aby za nie przepłacać.

U nas znajdziecie m. in.:

W żadnym wypadku nie sięgajcie pod najtańsze podstawki o niepewnej marce i równie niepewnym pochodzeniu! Dobra podstawka z regulacją wysokości to nie tylko gwarancja funkcjonalności i wielu lat pracy, ale przede wszystkim Waszego bezpieczeństwa. Ta sama zasada dotyczy również najazdów samochodowych. Do uniesienia zdecydowanej większości aut osobowych wystarczą Wam dwa najazdy Yato o udźwigu 1 tony każdy.