Promocja na amortyzatory PRZEDŁUŻONA!

Data:

W związku z dużym zainteresowaniem przedłużyliśmy do końca września promocję na zakup amortyzatorów!

Dlaczego warto?

  • 5 % rabatu od najniższych cen w kraju na oryginalne amortyzatory
  • możliwość negocjacji cen
  • darmowa wysyłka powyżej 400 zł


Zasady promocji:
Do końca sierpnia września trwa akcja "Zadbaj o bezpieczeństwo - wymień amortyzatory z iParts.pl" obejmująca zakupy wszystkich amortyzatorów, oferowanych przez nasz sklep. Każdy, kto samodzielnie dobierze amortyzatory do swojego pojazdu i zamówi je przez strony WWW naszego sklepu otrzyma 5 % rabatu od prezentowanych na stronach cen.

Podczas trwania akcji można także negocjować ceny kompletów amortyzatorów z konsultantami naszego Biura Obsługi Klienta przez e-mail lub telefonicznie. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie markowe, oryginalne amortyzatory takich firm jak KYB, NK, Gabriel, Monroe, Bilstein i innych.

Należy pamiętać, że wysyłka zamówień jest całkowicie bezpłatna już od 400 zł!Informacje ogólne o zawieszeniu


Zawieszenie pojazdu składa się z trzech podstawowych elementów: opon, sprężyn zawieszenia i amortyzatorów. W celu zapewnienia ciągłego kontaktu pojazdu z nawierzchnią wszystkie te podzespoły muszą być sprawne. Podstawową funkcją amortyzatora jest utrzymanie kontaktu koła z nawierzchnią drogi.

Amortyzatory zapewniają kontakt opon z nawierzchnią oraz ograniczają swobodny ruch sprężyn zawieszenia. Amortyzatory mają decydujący wpływ na zapewnienie komfortowego a co najważniejsze, bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Nawet jeśli opony i hamulce są sprawne, uszkodzony amortyzator będzie wpływał na utratę kontaktu opony z nawierzchnią.

Pamiętaj!
Amortyzatory  i sprężyny podlegają wpływowi czynników zewnętrznych takich jak opady atmosferyczne, kurz, sól. Czynniki te mogą powodować korozję oraz obniżenie sprawności działania. Amortyzatory powinny być sprawdzane co 30,000 km oraz wymieniane co 80,000 km.
Amortyzatory i sprężyny powinny być zawsze wymieniane parami.Skutki zużycia amortyzatorów

Układ zawieszenia składa się z trzech elementów – opon, sprężyn i amortyzatorów. Sprawność wszystkich komponentów wpływa na prawidłowy kontakt koła z nawierzchnią, co jest niezbędnym warunkiem bezpiecznej jazdy.

  • Przy prędkości 80 km/h niesprawne amortyzatory wydłużają drogę hamowania od 2 do 3 metrów nawet w pojazdach wyposażonych w układy ABS i ESP. Taka odległość może oznaczać różnicę między bezpiecznym zatrzymaniem pojazdu a kolizją.
  • Niesprawne amortyzatory mogą być przyczyną utraty panowania nad pojazdem w sytuacji: pokonywania zakrętów, holowania przyczepy czy jazdy po mokrej lub ośnieżonej nawierzchni.
  • Efektem użytkowania pojazdu z niesprawnymi amortyzatorami, może być szybsze zużycie innych elementów układu jezdnego.

 

Źródło:
KYB Europe G.M.B.H