Części samochodowe BILSTEIN

Elementy zawieszenia firmy Bilstein

Niemiecka firma Bilstein znana jest głównie z produkcji najwyższej jakości elementów układu zawieszenia pojazdów. Amortyzatory Bilstein wykorzystywane są w seryjnej produkcji pojazdów takich marek jak Audi, BMW, Ferrari czy Porsche. Ponadto marka Bilstein jest obecna ze swoją ofertą na rynku części zamiennych. W tym zakresie części Bilstein znane są głównie fanom tuningu samochodowego. 

Historia firmy Bilstein zaczyna się w 1873 roku. To właśnie wtedy August Bilstein uruchomił działalność, chociaż produkcją części samochodowych zajął się dopiero od roku 1928. Pierwszą częścią dostarczoną do seryjnej produkcji był chromowany zderzak. Moment zwrotny w historii firmy Bilstein datuje się na rok 1954. Wówczas niemieckie przedsiębiorstwo z synem założyciela Hansem Bilsteinem na czele dostrzegło spory potencjał drzemiący w pomyśle francuskiego badacza Bouciera de Carbon. Celem współpracy miało zostać wyeliminowanie wad popularnych amortyzatorów teleskopowych, co zaowocowało powstaniem amortyzatorów gazowych wykonanych w technologii jednorurowej. Obecnie wszystkie modele Mercedes AMG startujące w serii DTM oraz ponad połowa wszystkich zespołów biorących udział w całodobowym wyścigu na torze Nurnburging wyposażonych jest w elementy układu zawieszenia Bilstein. Amortyzatory Bilstein tworzone są zgodnie z technologią sprężonego gazu zapobiegającą spienianiu oleju wykorzystywanego jako czynnik tłumiący. 

Bilstein zajmuje się produkcją najwyższej jakości amortyzatorów gazowych i olejowych, wykorzystywanych w seryjnej produkcji topowych producentów samochodowych. Oprócz seryjnego wyposażenia części Bilstein można znaleźć w ofercie wielu sklepach motoryzacyjnych.

Opinie o BILSTEIN

Musiałem wymienić w swoim samochodzie amortyzatory bo już przyszła na nie pora. Mechanik polecił mi części Bilstein, na które się zdecydowałem i nie żałuję swojej decyzji.

, Katowice

Od 10 lat pracuje jako mechanik samochodowy. Jeżeli chodzi o wymianę amortyzatorów to zawsze polecam części Bilstein. W końcu to pierwszy montaż w takich autach jak Audi czy Ferrari.

, Zielona Góra

Jeżeli ktoś chce poddać swoje auto tuningowi i zamontować sportowe amortyzatory, części Bilstein to idealne rozwiązanie do takich rzeczy.

, Rzeszów

Ze spokojnym sumieniem mogę polecić części firmy Bilstein, chociaż by dlatego że sam z nich korzystam od paru lat i nigdy się nie zawiodłem.

, Warszawa