Znajdź części do Golfa V w iParts.pl

Volkswagen Golf V został przedstawiony światu w 2003 roku – jest to piąta generacja niemieckiego samochodu. Auto w porównaniu do poprzedniej wersji (Golfa IV) zostało unowocześnione pod względem stylistycznym. Samochód dostępny jest w wersji hatchback oraz sedan (w Europie noszący nazwę Jetta). Tak jak w przypadku innych aut niemieckiego koncernu, również VW Golf V generacji doczekał się odmiany kombi (Variant), dysponującej bagażnikiem o pojemności 505 litrów (a po złożeniu siedzeĹ„ na tylnej kanapie pojemnośÄ‡ sięga ponad 1500 l). Do sprzedaży trafił również Volkswagen Eos (składany dach typu hardtop), który zastąpił wersję Cabrio. Komfort jazdy Golfem piątej generacji był na stosunkowo wysokim poziomie, wewnątrz wszystko było w bardzo praktyczny i przemyślany sposób rozmieszczone, materiał wykoĹ„czeniowy był dobrej jakości. 

Innowacyjne rozwiązania pojawiły się także w jednostkach napędowych. Niemiecki koncern postanowił wprowadzić silniki diesla z systemem Common Rail, które zgodnie z oczekiwaniami Volkswagena okazały się strzałem w dziesiątkę. Najsłabszą jednostką napędową montowaną w Golfie piątej generacji był wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1.4 litra i mocy 75 koni mechanicznych (po modernizacji w 2005 roku jego moc wzrosła do 170 KM). Do sprzedaży trafiła wersja Blue Motion, oraz samochód wyposażony w filtr cząstek stałych (montowany w wersji TDI). Ekologiczna wersja VW Golfa V posiadała silnik 1.9 TDI (105 KM) a poziom spalania paliwa Golfa V Blue Motion oscylował w okolicy 4.5 litra na każde pokonane 100 km. Tradycyjnie, Volkswagen przedstawił światu również sportowe odmiany „piątki”. Należały do nich R32 wyposażone w wolnossący 3.2-litrowy silnik V6 generujący moc 250 koni mechanicznych oraz GTI z silnikiem 2.0 TFSI (200 KM). To właśnie w Golfie V po raz pierwszy niemiecki koncern wykorzystał rewolucyjną przekładnię DSG, która spełniła oczekiwania inżynierów z niemieckiej firmy i szybko podbiła serca kierowców. 

Volkswagen Golf V to wyraĹşny krok w przód jeżeli chodzi o kształt, styl, technologie i stosowane rozwiązania. Produkcja tego modelu zakoĹ„czyła się w 2009 roku, a jego następcą został produkowany do 2013 roku VW Golf VI. Obecnie na rynku dostępna jest już siódma generacja popularnego niemieckiego samochodu.

Wybierz typ samochodu marki Vw GOLF V (1K1) (2003.10 - 2009.02)

Array