Krótki opis Opla Corsa D

Opel Corsa D to kolejna generacja popularnego samochodu, która zaprezentowana została w 2006 roku na targach motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii. Auto produkowane było w wersji nadwoziowej hatchback

W porównaniu do trzeciej generacji, Opel Corsa D jest nieco większy, a jego konstrukcja oparta została na płycie podłogowej Gamma. Samochód ten charakteryzuje się okrągłymi kształtami oraz dużymi reflektorami zarówno z przodu jak i z tyłu. Pod względem dostępnej przestrzeni nowa Corsa wypada bardzo dobrze, wewnątrz jest wystarczająco dużo wolnego miejsca. Wszystkie elementy użyte w kabinie Opla Corsy D wykonane są z dobrej jakości materiałów, są także odpowiednio dopasowane przez co tworzą gustowną, spójną całośÄ‡. Osoby kupujące samochód ze standardowym wyposażeniem otrzymują w pakiecie dwie poduszki powietrzne, system car audio, ABS oraz wspomaganie układu kierowniczego. W ramach dodatkowego wyposażenia dostępna jest między innymi klimatyzacja. W testach zderzeniowych Euro NCAP czwarta generacja Opla Corsy zdobyła pięć gwiazdek, co świadczy o wysokim poziomie bezpieczeĹ„stwa tego z samochodu. 

Oferta silnikowa Opla Corsy D to między innymi benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1.4 litra i mocy 90 koni mechanicznych czy też turbodiesel 1.3 l generujący 75 KM. Najmniejszy silnik dostępny w tym samochodzie to litrowy motor osiągający zaledwie 60 KM mocy. Ponadto w gamie benzynowych jednostek napędowych znajdują się również takie pozycje jak 1.2 l (80 KM) czy chociażby 1.7 l (125 KM lub 130 KM). W 2007 roku na rynku pojawiły się dwie nowe wersje Corsy oznaczone symbolami GSi a także OPC. Są to auta wyposażone w benzynowy silnik turbodoładowany o pojemności 1.6 litra. W przypadku GSi jednostka napędowa jest w stanie wygenerować 150 koni mechanicznych, natomiast jeśli chodzi o wersję OPC moc silnika oscyluje w okolicach 192 KM. Co ciekawe, w ofercie Opla pojawiła się również wersja z motorem LPG EcoFLEX – jest to silnik wykorzystujący gaz propan-butan, a jego pojemnośÄ‡ to 1.2 l (80 KM). 

Produkcja Opla Corsy D zakoĹ„czyła się w 2014 roku, wtedy też koncern zaprezentował nową, piątą już generację tego modelu sygnowaną literą "E".

Wybierz typ samochodu marki Opel CORSA D (od 2006.07)

Array