Opel Corsa 3 - trzeciej generacji

Prezentacja Opla Corsy C miała miejsce w 2000 roku – jest to trzecia generacja tego modelu produkowana w Hiszpanii, Niemczech, Brazylii, RPA czy też Ekwadorze. Początkowo samochód dostępny był jako 3- lub 5-drzwiowy hatchback, póĹşniej natomiast pojawiła się wersja sedan, 2-drzwiowy pickup czy też 3-drzwiowy van

W porównaniu do poprzedniej generacji trzecia wersja modelu Corsa jest dłuższa o 10 centymetrów. Sylwetka to przede wszystkim ostre kształty, a wnętrze jest bardziej przestronne niż u poprzedniczki. Deska rozdzielcza została wykonana z wysokiej jakości tworzywa, a wszystkie elementy zgrywają się w jedną, gustowną całośÄ‡. Kupując Opla Corsę C w podstawowej wersji otrzymywaliśmy w pakiecie takie udogodnienia jak poduszka powietrzna dla kierowcy, immobiliser, radio oraz ABS. Dla bardziej wymagających osób istniała możliwośÄ‡ dokupienia między innymi poduszek powietrznych, tempomatu, czujników parkowania i deszczu, systemu ESP i komputera pokładowego. Auto dużo lepiej wypadło w testach zderzeniowych Euro NCAP zdobywając 4 na 5 gwiazdek co jest satysfakcjonującym rezultatem biorąc pod uwagę wynik Corsy B, która zdobyła zaledwie dwie gwiazdki. 

Oferta silników benzynowych składała się z litrowego silnika o mocy 58 KM, a oprócz niego kierowcy otrzymywali do wyboru jednostkę o pojemności 1.2 litra (75 KM) oraz 1.4 litra (90 KM). W 2004 roku producent postanowił odświeżyć nieco jednostki napędowe, przez co paleta silnikowa została wzbogacona o motory wyposażone w głowice Twinport. Jeżeli chodzi o nieco większe pojemności, to tutaj warto było zwrócić uwagę na silnik 1.8 16V generujący 125 koni mechanicznych. Znajdował się on jedynie w specjalnym modelu Corsy sygnowanym symbolem GSi

Silniki wysokoprężne to przede wszystkim diesel o pojemności 1.7 litra, który osiągał moc 65 lub 75 koni mechanicznych (w zależności od wybranej wersji). Podobnie jak w przypadku benzynowych silników lifting mający miejsce w latach 2003 – 2004 dotknął również motorów napędzanych olejem napędowym. W wyniku zmian do oferty trafił turbodiesel o pojemności 1.3 l i mocy 70 KM oraz 1.7 l generujący 101 KM. 

Produkcja Opla Corsy C zakoĹ„czyła się w 2006 roku kiedy to na rynku pojawiła się następna generacja została oznaczona symbolem "D".

Wybierz typ samochodu marki Opel CORSA C (F08, F68) (2000.09 - 2009.12)

Array