Opel Corsa drugiej generacji - więcej informacji

Opel Corsa B to druga generacja tego modelu produkowana od 1993 roku, niedługo po prezentacji która miała miejsce we Frankfurcie. Produkcja odbywała się w Niemczech, Hiszpanii, Meksyku, Brazylii, Argentynie oraz wielu innych krajach z całego świata. W zależności od rynku auto znane jest pod takimi nazwami jak Buick Sail, Chevrolet Classic, Chevrolet Corsa, Opel Vita czy też Vauxhall Corsa (Wielka Brytania). 

Corsa B dostępna była jako 3- lub 5-drzwiowy hatchback, a także sedan, kombi, a nawet pickup. Auto jest dosyć przestronne, ale podróżowanie w 5 dorosłych osób nie należy jednak do najbardziej komfortowych czynności. Wnętrze wykonane zostało z wytrzymałych materiałów wykończeniowych, a do bagażnika Corsy B mieściło się 260 litrów bagażu. Pod względem bezpieczeństwa samochód nie wypada najlepiej. W testach Euro NCAP nie uzyskał wybitnie dobrego wyniku, a wręcz przeciwnie – zdobył jedynie 2 gwiazdki na 5 możliwych. Wyposażenie Corsy drugiej generacji było ubogie do tego stopnia, że samochód nie był wyposażony w takie systemy jak ABS, wspomaganie kierownicy czy chociażby obrotomierz. 

Oferta silnikowa Opla Corsy B składa się zarówno z benzynowych jak i wysokoprężnych jednostek napędowych. Najmniejszą spośród benzynowych silników była jednostka o mocy 45 koni mechanicznych i pojemności 1.2 litra. W późniejszym etapie produkcji na rynku pojawił się również litrowy, trzycylindrowy silnik generujący moc 55 koni mechanicznych. Kolejny motor jaki był montowany w Corsie drugiej generacji miał objętość skokową 1.4 l 16V i moc 82 KM. Oprócz tego producent w swojej ofercie umieścił jednostkę napędową o pojemności 1.6 litra, która była w stanie wygenerować moc 109 KM. 

Paleta silników napędzanych olejem napędowym składała się między innymi z diesla o pojemności 1.5 l i mocy 50 KM – być może nie był to najbardziej dynamiczny motor, aczkolwiek charakteryzował się dużą oszczędnością paliwa. Dla bardziej wymagających klientów Opel przygotował również 1.5-litrowego diesla wyposażonego w turbosprężarkę, który jest w stanie generować moc rzędu 67 KM. Listę silników wysokoprężnych zamyka motor 1.7 l o mocy 60 KM. 

Produkcja Opla Corsa B w niektórych krajach Ameryki Południowej i Środkowej kontynuowana była do 2012 roku, a w pozostałych rejonach świata zakończyła się 12 lat wcześniej.

Wybierz typ samochodu marki Opel CORSA B (73_, 78_, 79_) (1993.03 - 2002.12)

Array