Opel Astra H - trzeciej generacji

Opel Astra H to trzecia generacja tego modelu, którego premiera odbyła się we Frankfurcie, a produkcja rozpoczęła się w 2007 roku. Auto dostępne było jako 5-drzwiowy hatchback (w 2008 roku pojawiła się wersja 3-drzwiowa), coupĂ©, kombi oraz sedan. 

Trzecia wersja Astry jest samochodem o ostrych, kanciastych kształtach, które podkreślone są przez sporych rozmiarów reflektory zarówno z przodu jak i z tyłu. Wewnątrz Opla Astry H ilość wolnego miejsca jest w zupełności wystarczająca, gdyż kierowca i pasażerowie maja do dyspozycji jeszcze więcej przestrzeni, niż w przypadku poprzedniej generacji. Materiały, które zostały wykorzystane przez producenta do wykończenia wnętrza cechują się dobrą jakością przez co cała deska rozdzielcza prezentuje się elegancko i gustownie. Do bagażnika Opel Astra H w wersji hatchback jest w stanie pomieścić 375 l bagażu, natomiast po złożeniu tylnej kanapy pojemność ta wzrasta do 1295 l. 

Pod względem bezpieczeństwa auto wypada bardzo dobrze, gdyż w testach przeprowadzonych przez Euro NCAP Opel Astra H osiągnął najlepszy, możliwy wynik zdobywając pięć gwiazdek. Wyposażenie Astry trzeciej generacji to cztery poduszki powietrzne, ABS, klimatyzacja czy też elektryczne szyby i lusterka. Dla bardziej wymagających klientów producent przewidział w ramach wyposażenia dodatkowego takie systemy jak ESP, nawigacja satelitarna, FlexOrganizer a także automatycznie sterowana klimatyzacja czy chociażby ogrzewanie postojowe. 

Gamę silników benzynowych otwiera 90-konny motor 1.4 l Twinport. Następna na liście jest jednostka napędowa o objętości 1.6 litra i mocy 105 koni mechanicznych (w późniejszym etapie produkcji pojawiła się 115-konna wersja tego silnika). Samochód spod znaku Opla dostępny był również z turbodoładowanym silnikiem 1.6 l o mocy 180 KM. Najmocniejszy spośród silników benzynowych generował - w zależności od wersji - 170 lub 200 koni mechanicznych, a pojemność tej jednostki to 2.0 l. 

Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji na rynku pojawiła się także wersja Astry OPC, dysponująca dwulitrowym silnikiem turbodoładowanym osiągającym 240 koni mechanicznych mocy. 

Ofertę wysokoprężnych jednostek napędowych otwiera 1.7-litrowy silnik CDTI o mocy 80 koni mechanicznych, który na późniejszym etapie produkcji dostępny był również w wersji 101-, 110- lub 125-konnej. Pod względem objętości i mocy przodował motor 1.9 CDTI, który generował nawet 150 KM. 

Ostatni egzemplarz Opla Astry H zjechał z taśm produkcyjnych w 2014 roku w Niemczech. W niektórych krajach samochód nadal jest produkowany pod nazwą Opel Astra III Classic.

Wybierz typ samochodu marki Opel ASTRA H (L48) (od 2004.03)

Array