Wersja kombi Opla Astra H (Caravan)

Opel Astra H w wersji kombi (Caravan) pojawił się na rynku samochodowym w 2005 roku i była to trzecia generacja modelu. Auto dostępne było również w wersji nadwoziowej sedan, coupe i hatchback (5- lub 3-drzwiowy). 

Podstawowe wyposażenie Opla Astry H kombi zawiera wspomaganie układu kierowniczego, elektryczne lusterka i szyby, a także klimatyzację czy też system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania – ABS. W ramach opcjonalnego wyposażenia do wyboru była między innymi elektronicznie sterowana klimatyzacja, system ESP, komputer pokładowy oraz kurtyny powietrzne. Wnętrze charakteryzowało się sporą ilością wolnego miejsca. Do bagażnika mieści się 500 litrów bagażu, a jeśli tylna kanapa zostanie złożona pojemnośÄ‡ ta wzrasta do 1590 litrów. Projektanci tego samochodu przywiązali szczególną uwagę do poziomu bezpieczeĹ„stwa, dzięki czemu auto zdobyło pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. 

Jednostki napędowe montowane w Oplu Astrze H Caravan to czterocylindrowe diesle i silniki benzynowe. Najmniejszy spośród wysokoprężnych motorów ma pojemnośÄ‡ 1.3 CDTI EcoFlex i moc 90 KM. Oprócz tego w ofercie znajdował się diesel o objętości skokowej 1.7 CDTI EcoTec generujący moc od 80 do 125 koni mechanicznych – w zależności od wybranej wersji. Na koĹ„cu listy silników napędzanych olejem napędowym znajduje się 1.9 CDTI osiągający 150 KM przy 4000 obr/min. Spośród benzynowych jednostek najmniejsza charakteryzuje się pojemnością 1.4 l TwinPort EcoFlex i mocą 90 koni mechanicznych. Ponadto gama motorów napędzanych benzyną składała się z 1.6-litrowego silnika w trzech różnych wariantach: EcoTec (115 KM), turbo EcoTec (180 KM) oraz Twinport EcoTec (105 KM). W ofercie znajdowały się również jednostki: 1.8 EcoTec (125 lub 140 KM) oraz 2.0 Turbo EcoTec (170 lub 200 KM). 

Do powyższych jednostek napędowych producent oferował kilka rodzajów przekładni: 5- lub 6-biegowa skrzynia manualna, 5-stopniowa półautomatyczna i 4- lub 6-biegowa przekładnia automatyczna. Ostatni egzemplarz samochodu Opel Astra H kombi zjechał z taśm produkcyjnych w 2014 roku.

Wybierz typ samochodu marki Opel ASTRA H Kombi (L35) (od 2004.08)

Array