Wybierz model samochodu marki Chrysler

Kilka zdań o marce Chrysler

ChryslerNarodziny marki Chrysler to przełom roku 1924-25, który od samego początku były bardzo intensywny dla nowo powstałej korporacji. Założycielem był młody ówczesny maszynista Walter P. Chrysler, który otrzymał pracę w zakładzie motoryzacyjnym Buick Motors. Dzięki wytrwałej pracy w owej firmie otrzymał on w bardzo szybkim tempie awans na stanowisko szefa produkcji w fabryce w miejscowości Flint stanu Michigan, a następnie prezesa. Po dość długiej pracy w fabryce, w 1919 roku, kiedy miał już 45 lat, postanowił odejść na emeryturę. 

Mimo dość młodego wieku posiadał on bardzo duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej, które zostało zauważone przez firmę Maxwell Motor company, popadającej w dość głęboki kryzys. Otrzymał on stanowisko szefa, którego zadaniem było postawienie firmy na nogi. Zaledwie trzy lata później dzięki Walterowi przedsiębiorstwo zaczęło przynosić bardzo wysokie zyski, a pierwszym owocem jego zaangażowania był Chrysler Six. Model ten dał właścicielowi jasny sygnał do jeszcze większej ekspansji firmy. Od 1925 r. szef firmy postanowił sygnować samochody wychodzące z fabryki, własnym nazwiskiem. Był to początek Chrysler Corporation, jednej z najbardziej innowacyjnej marki. 

Marka była jedną z najszybciej rozwijających się firm motoryzacyjnych w Ameryce, a wzrost produkcji zapewnił koncernowi drugą pozycję. 7 lipca 1928 zaprezentowany został pierwszy tani samochód nowej marki Plymouth należącej do Chryslera. W czasie II wojny światowej Chrysler Corp. przestawiła produkcję na potrzeby Amerykańskiej armii, a po niej dokonał szeregu osiągnięć w zakresie nowoczesnej konstrukcji i stylizacji samochodów. 

Grupa Chrysler ma bardzo mocne tradycje konstruowania i produkowania pięknych i atrakcyjnych pojazdów studyjnych. Produkcja tych zaawansowanych technologicznie aut zapewniła marce Chrysler dzisiejszą pozycję lidera w zakresie stylizacji samochodów. Bardzo pozytywne przyjęcie projektów studyjnych samochodów Viper i PT Cruiser zaowocowały ich wejście do produkcji. Projekty tego typu pozwalają też konstruktorom na testowanie najnowszych technologii w realnie działających samochodach. 

Obecnie koncern produkuje samochody takich marek jak: Dodge, Eagle, Jeep oraz Lancia

Jesteś zainteresowany kupnem części do Chryslera? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu. 

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Zamówienia można składać telefonicznie, przy pomocy poczty elektronicznej (e-mail) lub online 24h /dobę na stronie naszego sklepu internetowego

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego samochodu w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.